Tue March 28, 2017   |   سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
مهدي مجيدي
مديرعامل سازمان آمار و فناوري اطلاعات
     مناقصه، مزایده، فراخوان
شناسايي پيمانکاران واجد شرایط در زمينه ممیزی املاک تجاری
شناسايي پيمانکاران در زمينه عمليات برداشت مختصات دقيق ابعاد و عوارض سطح معابر شهر همدان
تامين نيروي انساني قسمتی از پروژه جی آی اس و تنظیف ساختمان اداری سازمان
بیشتر ...
     سمینارها و همایش ها
سمینارها و نمایشگاههای تخصصی سازمان آمار و فن آوری اطلاعات

.. سمينار تخصصي فن آوري اطلاعات [ 84/7/12 ]
.. شرکت در دومین نمایشگاه فن آوری اطلاعات، نرم افزار و شهر الکترونیک (اله سیت مشهد) [ 84/9/9]
.. كارگاه يكروزه آموزشي و آشنايي تخصصي با نرم افزارهاي توليد شده توسط سازمان [ 84/9/23]
.. سمينار يك روزه تخصصي GIS
.. پانزدهمین نشت شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداریهای کلان شهرهای کشور [ 85/4/14]
.. شرکت در نمایشگاه اله کامپ تهران [ 85/4/27]
.. شرکت در نمایشگاه کامپیوتر و ماشینهای اداری همدان [ 85/5/18 ]
.. شرکت در نمایشگاه اله سیت 85 مشهد  و کسب عنوان سازمان فناوری اطلاعات فعال شهرداری ها [ 85/10/25]
.. شرکت در نمایشگاه اله سیت 90 مشهد
.. برگزاری چهل و چهارمین نشست راهبردی سازمان های فاوای شهرداری های کلانشهرهای کشور


سمينار تخصصي فن آوري اطلاعات
اولين سمينار تخصصي كاربردهاي شهري GIS با تلاش سازمان آمار و فن آوري اطلاعات شهرداري همدان در تاريخ 12 مهر سال جاري در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگي ورزشي شهرداري همدان با دعوت از اساتيد برجسته GIS و كامپوتر كشور در رابطه با كاربردهاي GIS در مسائل و مديريت شهري از جمله 3D ANALYSIS ،NETWORK ANALYSIS ، مديريت بحران، مكانيابي استقرار تاسيسات شهري شامل، ايستگاههاي آتش نشاني، بيمارستانها، مكانهاي آموزشي، آنتن هاي مخابراتي و همچنين تجزيه و تحليل سيستم هاي نرم افزاري و چگونگي يكپارچه سازي آنها و... برگزار شد.
در اين سمينار آقايان دكتر متكان مدير گروه GIS دانشگاه شهيد بهشتي ، دكتر كاوياني مدير عامل شركت سازه هاي اطلاعاتي رسا و استاد دانشگاه و مهندس صارمي عضو هيئت علمي شهيد بهشتي و مسئول GIS قم در رابطه با GIS شهري و در خصوص مهندسي مجدد و بحث (Enterprise Resource Planning ) EPRتجزيه و تحليل سيستم هاي نرم افزاري و تشريح نرم افزار GIS شهر قم و در خصوص مشكلات IT در سطح كشور و بررسي دقيق مسائل توليدكنندگان نرم افزار مطالبي را ارائه نمودند.
همچنين به همت سازمان آمار و فن آوري اطلاعات WORK SHOP نرم افزار هاي سازمان راه اندازي و مورد بازديد و استقبال شركت كنندگان قرار گرفت.
اين همايش با حضور مدير كل محترم امور شهري و روستايي استانداري همدان و همچنين مديران مناطق چهارگانه شهرداري و شهرداران شهرستانهاي استان و ساير مديران عاليرتبه ادارت برگزار گرديد.

شرکت در دومین نمایشگاه فن آوری اطلاعات، نرم افزار و شهر الکترونیک ( السیت مشهد )
دومین نمایشگاه فن آوری اطلاعات، نرم افزار و شهر الکترونیک با هدف ارائه مدلهای کاربردی و نقش فن آوری اطلاعات و ارتباطی جامعه در مشهد برگزار شد.
شهرداری و سازمان فن آوری اطلاعات همدان از جمله شرکت کنندگان در نمایشگاه مذکور بودند. خسرو سامری شهردار همدان طی مصاحبه ای اله سیت 84 را از جمله مناسبترین فرصتها جهت اطلاع از فن آوریهای نوین نرم افزاری و سخت افزاری شرکتهای خصوصی و دولتی سراسر کشور دانست.
مهندس سامری معرفی پرتال گسترده و قدرتمند شهر الکترونیک همدان، پیاده سازی سیستم EPR شهری معرفی محصولات نرم افزاری و کیوسکهای اطلاع رسانی شهروندان و تحولات صورت گرفته در حوزه برنامه ریزی کلان شهری را از عمده دستاوردهای همدان جهت حضور این شهرستان در اله سیت 2005 مشهد عنوان کرد.

کارگاه يكروزه آموزشي و آشنايي تخصصي با نرم افزارهاي توليد شده در سازمان
با همت مديريت محترم سازمان كارگاه آموزشي يك روزه IT جهت آشنايي كارشناسان IT شهرداريهاي استان در محل پارك علم و فن آوري سازمان برگزار گرديد در اين كارگاه، نرم افزارهاي نوشته شده توسط كارشناسان برنامه نويسي سازمان ارائه گرديد.
در اين روز ضمن معرفي نرم افزارهاي سيستم نوسازي، پروانه ساختماني، چك و تقسيط و سيستم كسب توسط كارشناسان برنامه نويسي، كارشناسان پرتال نيز در مورد پرتال و مزاياي استفاده از پرتال و روند كار توضيحاتي را براي مدعوين ارائه نمودند. سپس كارشناسان برنامه ريزي شهري سازمان در مورد GIS و مديريت شهري توضيحاتي ارائه نمودند در خاتمه از كارشناسان IT شهرداري هاي استان در مورد محصولات ارائه شده نظرسنجي به عمل آْمد كه پس از بررسي نتايج نظرسنجي مشخص گرديد كه محصولات با استقبال چشمگيري مواجه گرديده است.

سمينار يك روزه تخصصي
سمينار يكروزه سيستم اطلاعات جغرافيائي GISو ايجاد سيستم واقع گرائي سه بعدي مجازي شهر بر مبناي اطلاعات مكاني Goospatial Virtual Reality هجدهم ديماه سال جاري به دعوت گروه برنامه ريزي شهري سازمان آمار وفن آوري اطلاعات شهرداري همدان باحضور كارشناسان محترم شركت تحقيق وتوسعه ميعاد انديشه ساز از پيشگامان مهندسي ژئوماتيك كشور درمحل پارك فن آوري سازمان تشكيل شد هدف از برگزاري سمينار ياد شده بحث و تبادل نظر در خصوص شناخت نيازهاي ايجاد GIS شهر همدان و همچنين بررسي و درك سيستم واقع گرايي سه بعدي مجازي شهر جهت امكان پياده نمودن سيستم ياد شده در شهر همدان بود كه آقاي مهندس عباسي از اعضاء فعال شركت ميعاد انديشه ساز ضمن ارائه نمونه هاي كار شده از سيستم ياد شده در قسمتهايي از كلان شهر تهران به بيان مزاياي استفاده از اين سيستم در مديريت شهري پرداخت.
همانگونه كه ميدانيد در دنياي امروز شهرها را مي توان سكونتگاه اصلي جوامع فرهنگي و صنعتي محسوب كرد. جوامه شهري كنوني، بر خلاف سكونتگاه ساده و كوچك گذشته كه تشخيص نيازها و تجزيه و تحليل مسائل مطرح در آنها غالبا بصورت شهودي و به اصطلاح دستي امكانپذير بود، ساختار پيچيده اي دارند و لازمه زندگي بهتر در آنها استفاده از ابزارهاي نيرومند و كارآ جهت مديريت انبوهي از نيازهاي ساكنين آن مي باشد.
لذا با وجود اطلاعات مكاني و توصيفي با سطح كيفي قابل قبول و بهنگام از وضعيت لايه هاي متعدد شهري در يك پايگاه اطلاعات مكاني جامع در كنار توابع تجزيه و تحليل و مديريت آنها، از الزامات مهم در زمينه تصميم گيري، برنامه ريزي و مديريت بهينه شهري مي باشد.

پانزدهمین نشست شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداریهای کلان شهرهای کشور
نشست مدیران شورای راهبردی فناوری اطلاعات شهرداریهای شهرهای کشور در روزهای چهارشنبه مورخ 14/4/85 و پنج شنبه 15/4/85 برگزار شد.
در روز اول ابتدا آقای مهندس سامری شهردار همدان ضمن خوش آمد گویی به مدیران فن آوری کشور با توجه به حجم زیاد ارباب رجوع شهرداریها به ضرورت فن آوری اطلاعات در حوزه مدیریت شهری تاکید نموده اند و سپس جناب آقای حجازی رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ارتباط با فرهنگ سازی و ایجاد بستر استفاده از سیستم های مکانیزه در شهرداری و مدیریت شهری اشاره نموده اند و خواستار ایجاد این بستر شده اند سپس دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور جناب آقای مهندس یزدان پناه اهداف این نشست را بیان نمودند و بعد از آن نیز آقای مهندس لطفی رئیس انفورماتیک سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور برنامه و سیاستهای دفتر آمار و انفورماتیک در سال جاری خصوصاً پیرامون سیستمهای جامع شهرسازی و اداری- مالی را تشریح کرده اند و سپس دبیر جلسه در مورد توجه به برنامه های دراز مدت و کوتاه مدت و میان مدت و همچنین لزوم تسریع در تهیه طرح های جامع فناوری اطلاعات و توجه به زیرساختهای مخابرات و حرکت به سوی داشتن شهر های الکترونیک و استفاده از پتانسیلهای سازمانهای آمار و فن آوری برای ارائه خدمات به شهرداریهای دیگر استان و همچنین استانهای مجاور که فاقد سازمان هستند اشاره کردند و در پایان نشست روز اول مدیران سازمانهای فن آوری کشور از اماکن دیدنی شهر همدان از جمله آرامگاه بوعلی سینا، باباطاهر، مجتمع تفریحی عباس آباد و گنجنامه دیدن کردند.
در روز دوم نشست مدیران عامل سازمانهای فن آوری کشور در ارتباط با تشکیل اتحادیه سازمانهای فن آوری و همچنین کنسرسیوم سازمانهای فن آوری و همچنین در ارتباط با مشکلات درآمد زائی شهرداریها از طریق فن آوری و مشکلات مکانیزاسیون کلان شهرها و طرح ICT Master Plan به بحث و تبادل نظر پرداختند و قرار بر این شد که کارگروهها در ارتباط با نرم افزار و GIS و سخت افزار، اطلاع رسانی ، امنیت، شبکه، برنامه و بودجه با سرگروه کلان شهرها در محل سازمان شهرداریهای کشور جهت یکپارچه سازی نرم افزارهای مورد نیاز شهرداریها تشکیل گردد و مشکلات مختلف IT مورد بررسی تخصصی قرار گیرد و در پایان روز دوم نشست نیز مدیران فن آوری از اماکن گردشگری استان از جمله غارعلیصدر و شهر لالجین بازدید نمودند.

شرکت در نمایشگاه اله کامپ تهران
طی 5 روز ( 27 الی 31 تیرماه 1385 ) برگزاری این رویداد بزرگ IT کشور ، فنآوران اطلاعات گرد هم آمدند تا سبب ساز تعریف افق های روشن و جدید در عرصه IT ایران باشند .
فنآوری اطلاعات و ارتباطات ، بدون شک تحولات گسترده ای را در تمام عرصه های اجتماعی و اقتصادی بشری به دنبال داشته و اثر آن بر جوامع بشری به گونه ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جامعه اطلاعاتی است . جامعه ای که در آن دانایی و میزان دسترسی و استفاده مفید از دانش ، دارای نقشی محوری و تعیین کننده است و گستره کاربردی آن در ابعاد مختلف زندگی امروزی و آینده جوامع بشری به یکی از مهمترین مباحث روز مبدل شده و توجه بسیاری از کشورهای جهان را به خود معطوف کرده است . نوپا بودن صنعت فناوری اطلاعات در ایران و وجود پتانسیل بسیار بالا از متخصصان و همچنین سازمانها و موسسات بزرگ اقتصادی در کشور زمینه مناسبی را برای توجه جدی به توسعه تخصص ها و زیرساخت های فناوری اطلاعات فراهم کرده است .
نمایشگاه بین المللی الکترونیک ، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی ( ELECOMP 2006 ) از قدمتی دوازده ساله برخوردار بوده و با توجه به نیاز وسیع کشور به فنآوریهای نوین بخصوص فن آوری اطلاعات و ارتباطات ، باید سرمایه گذاری وسیعی در این زمینه صورت گیرد .
برگزاری نمایشگاه الکامپ همچنین می تواند به عنوان ابزاری جهت توسعه و بستر مناسبی برای حرکت بسوی فنآوری های جدید باشد .

شرکت در نمایشگاه کامپیوتر و ماشینهای اداری همدان
نمایشگاه کامپیوتر، اتوماسیون و ماشینهای اداری شهر همدان از روز 18 تا 23 مرداد ماه 1385 میزبان شهروندان و مسئولین گرامی شهر و همچنین میهمانان و مسافران شهر همدان بود.
در این نمایشگاه که در محل دائمی نمایشگاههای شهر همدان برگزار شد سازمانها و ارگانهای دولتی و نیمه دولتی و شرکتهای تجاری و سهامی عام و شرکتهای با مسئولیت محدود و تضامنی صنف رایانه ای، شرکت کرده و آخرین دستاوردهای سخت افزاری و نرم افزاری خود را به نمایش گذاشتند.
هدف از برگزاری این نمایبشگاه اطلاع رسانی به عموم در خصوص آخرین فن آوری های سخت افزاری و نرم افزاری و تهیه و بازاریابی انواع ماشینهای اداری و تولید برنامه ها و سیستمهای اتوماسیون اداری و بازاریابی انواع محصولات تولیدی شرکتها و نهادها و سازمانها و معرفی خدمات ایجاد شده برای شهروندان در جهت اطلاع رسانی و کاهش هزینه های زمانی و مالی و همچنین سهولت در انجام کارهای اداری و ایجاد تعامل فکری و عملی بین شرکتها و سازمانها بود. هرچند سطح نمایشگاه در مقایسه با سالهای قبل در زمینه نحوه کارکرد صنف رایانه ای دچار رکود و افت بود، اما موقعیت مناسبی برای شهروندان و مسئولین گرامی جهت تهیه و آشنایی بیشتر با آخرین نسخه های نرم افزاری و بروزترین تجهیزات کامپیوتری و اتوماسیون اداری در سطح استان را ایجاد کرد.
از نمونه فعالیتهای سازمان آمار و فن آوری اطلاعات شهرداری در نمایشگاه کامپیوتر، اتوماسیون و ماشینهای اداری می توان به ارائه خدماتی چون صدور فیش مفاصا حساب و عوارض نوسازی با 15 درصد تخفیف اشاره کرد که جهت رفاه حال شهروندان گرامی انجام گرفت و با استقبال نسبتاً خوبی مخصوصاً در مناطق یک و دو شهری همراه بود. معرفی تعدادی از برنامه های کاربردی (Application ) هایی که توسط این سازمان در نسخه های Beta و Original تهیه و مورد کاربری شهرداری می باشد و همچنین معرفی پرتال شهر الکترونیک همدان www.Hamedan.ir از دیگر اقدامات این سازمان در نمایشگاه مذکور بود.
در این نمایشگاه نهادها و سازمانهایی چون مدیریت و برنامه ریزی و آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان آمار و فن آوری اطلاعات شهرداری و شرکت مخابرات و ... در بحث IT ( Information Technology) رشد چشمگیری نسبت به سالهای گذشته داشته و در این زمینه تجارب علمی و عملی ارزنده ای را ارائه کرده و در پرونده سوابق خود به ثبت رساند.

شرکت در نمایشگاه اله سیت 85 مشهد و کسب عنوان سازمان فناوری اطلاعات فعال شهرداری ها
در اين نمايشگاه كه از 25 تا 29 دي‌ماه بر پا بود سازمان فناوری اطلاعات شهرداری همدان اقدام به برپايي غرفه‌اي نمود و اين حضور توانمند موجب شگفتي و تحسين مديران سازمان‌هاي فن آوري اطلاعات شهرداري‌هاي كل كشور و سازمان شهرداري‌ها شد.
حضور در اين نمايشگاه موجب شناخته شدن شهرداري همدان به عنوان تنها شهرداري متكي به نيروهاي متخصص بومي، شناخت نقاط ضعف و قوت نرم افزارهاي توليد شده در سازمان، معرفي نرم افزار پايانه به عنوان تنها نرم افزار توليد شده در امور مربوطه و جلب توجه مديران ارشد شهرداري‌هاي كل كشور، آشنايي نيروهاي فني سازمان با توليدات ساير سازمان‌ها و شركت‌هاي خصوصي، تبادل نظر با سازمان شهرداري‌ها و كسب و انتقال دانش‌ توليد شده، حضوري توانمند و كارآمد به اذعان اكثر متخصصين بازديدكننده از غرفه سازمان و ايجاد زمينه مناسب بازاريابي براي فروش نرم افزارهاي توليد شده در سازمان شده و شهرداري همدان را در سراسر كشور پرآوازه‌تر كرد.

شرکت در نمایشگاه اله سیت 90 مشهد
این نمایشگاه در شهر مشهد برگزار گردید و سازمان آمار و فن آوری اطلاعات در غرفه سازمان آمار و فن آوری اطلاعات کلانشهرهای شهرداریهای کشور شرکت نمود و خدمات الکترونیک و محصولات تولید شده سازمان دربخشهای مختلف به بازدید کنندگان ارائه معرفی شد.
شهرداری همدان در حوزه تولید و توسعه نرم افزارو مکانیزه سازی نرم افزار کاربردی شهرداری از قبیل سیستم یکپارچه نوسازی و شهرسازی و کسب و پیشه و مستغلات و صدور فیش و در حوزه وب و پورتال اطلاعات شهرداری و مناطق و سازمانهای وابسته و در سیستم اطلاعات جغرافیایی اطلاعات املاک و سیستم های شهرسازی و در حوزه شبکه و سخت افزار ایجاد فیبر نوری و دیتا سنتر شهرداری و در حوزه آمار و اطلاعات جمع آوری آمارو اطلاعات کلیه مجموعه و در حوزه داده با انجام ممیزی شهری خدمات ارزنده ای را به شهروندان ارائه می نماید که در این نمایشگاه اله سیت این توانمندی ها به نمایش گذاشته شد.

برگزاری چهل و چهارمین نشست راهبردی سازمان های فاوای شهرداری های کلانشهرهای کشور
چهل و چهارمين نشست شوراي راهبردي فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري‌هاي كلان‌شهرهاي كشور در روزهای 6 و 7مرداد ماه با حضور مديران عامل فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري‌هاي كلان‌شهرهاي كشور در همدان برگزار شد.

 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2017  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٩ کاربران آنلاین :
۷۲,۴۱۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
فناوری اطلاعات شهرداری تهران
فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان
فناوری اطلاعات شهرداری تبریز
فناوری اطلاعات شهرداری مشهد
 
لینک های مرتبط
شورای اسلامی شهر همدان
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
معاونت برنامه ریزی و توسعه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
آموزش شهروندی
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان