Tue June 19, 2018   |   سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
رضا عسکري
سرپرست سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات
     مناقصه، مزایده، فراخوان
شناسايي پيمانکاران واجد شرایط در زمينه ممیزی املاک تجاری
شناسايي پيمانکاران در زمينه عمليات برداشت مختصات دقيق ابعاد و عوارض سطح معابر شهر همدان
تامين نيروي انساني قسمتی از پروژه جی آی اس و تنظیف ساختمان اداری سازمان
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٠۴ تعداد بازدیـد : ١۶۶   بازگشت
 
 
 


به همت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان انجام شد


رونمایی از سامانه برخط عوارض نوسازی و اعلام خودکار ارزش محاسباتی و معاملاتی املاک

 

 

روابط عمومی سازمان فاوا:

سامانه برخط محاسبه و صدور قبض عوارض نوسازی و اعلام خودکار ارزش محاسباتی و معاملاتی املاک به همت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان رونمایی شد.

با حضور رئیس مرکز مطالعات و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و مالی و سایراعضای شورای اسلامی شهر همدان، شهردار، معاون مالی و اقتصادی شهردار همدان، سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهردای همدان، و... از سامانه برخط محاسبه و صدور قبض عوارض نوسازی و اعلام خودکار ارزش محاسباتی و معاملاتی املاک رونمایی شد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان در این مراسم با بیان اینکه در حوزه شهر الکترونیک و شهر هوشمند کارهای خوبی انجام شده است، گفت: نرم افزارهایی که رونمایی میشود جای تقدیر و تشکر دارد.

حمید بادامی نجات با قدردانی از زحمات افرادی که در حوزه فناوری ارتباطات کار کردند، بیان کرد: کارهایی انجام شده اما آنچه را که مورد نظر است پوشش نمیدهد و البته این به تعداد نیروهای اندکی بر میگردد که در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری فعالیت میکنند.

وی با اشاره به اینکه وبگاه شورا و شهرداری باید در خور شهروندان و پاسخگوی نیاز آنها باشد، افزود: حرکت به سمت شهر الکترونیک باعث رضایتمندی مردم میشود؛ چراکه یکی از مؤلفههای رضایتمندی تسهیل در کار مردم است.

وی به شهر هوشمند نیز تأکید کرد و گفت: در شهر از حمل و نقل گرفته تا شهر سازی میتواند هوشمند باشد.

بادامی نجات با اشاره به اجرای سه نیروگاه خورشیدی، عنوان کرد: اما شهرداری همدان هیچ درآمدی از این موضوع نداشته در حالیکه میتواند از فیبر نوری درآمد داشته باشد.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی میتواند در ایجاد شهر الکترونیک مدیریت شهری را کمک و در این حوزه ورود پیدا کند، ابراز کرد: میتوان در این خصوص زیرساختهای مناسب تعریف کرد و کار به صورت برون سپاری باشد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه با اشاره به رونمایی از این دو سامانه اظهار کرد: میتوانیم ادعا کنیم که به سمت شهر هوشمند و الکترونیک در حرکت هستیم.

حسین قراباغی بر ایجاد شهر هوشمند و الکترونیک تأکید و ابراز کرد: انتظار ما این است که در مباحث شهرسازی با شدت بیشتری گام برداریم و نگاه ویژهای داشته باشیم و خلأ موجود را بر طرف کنیم.

وی با بیان اینکه وجود این خلأ به دلیل نبود یکسانسازی است، عنوان کرد: همه در شهرداری همدان دلسوز هستند و نیروی بومی برای شهرش قدم بر میدارم و بنده اعتقاد دارم که در همه زمینهها باید از مدیران بومی استفاده شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه دلسوزی در همه قسمتهای مدیریت شهری میبینم، تأکید کرد: اگر دلسوزی نباشد با کمبود بودجه کارها پیش نمیرفت.

شهردار همدان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه شهر الکترونیک یکی از فعالیتهای مهم در مدیریت شهری است، عنوان کرد: با توجه به انتظارات مردم و نیاز آنهادر حوزه مدیریت شهری، توسعه دولت الکترونیک و ایجاد سامانه فناوری اطلاعات بسیار لازم است.

عباس صوفی به وظایف سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان اشاره داشت و گفت: بر اساس این وظایف اتفاقات خوبی در این سازمان رخ داده و کارکردهای خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه برای تسهیل کار مردم و ایجاد رضایتمندی نیازمند توسعه فناوری اطلاعات در مجموعه شهری هستیم، عنوان کرد: مردم در حوزه مدیریت شهری مراجعات بسیاری دارند که برای ایجاد تسهیل و عدم مراجعه حضوری و ایجاد رضایتمندی باید نرم افزارهای مورد نیاز را تعریف کنیم.

شهردار همدان با بیان اینکه سازمان فناوری بر اساس نیاز نرمافزارها را تعریف کرده و رو به گسترش است، افزود: امیدواریم شاهد این باشیم که در همه حوزههای شهرداری فناوری اطلاعات با هدف توسعه الکترونیک صورت بگیرد.

صوفی به تشویق مردم برای مشارکت بیشتر با مدیریت شهری به عنوان مزایای این حوزه اشاره و بیان کرد: خبرنگاران نیز میتوانند در تشویق مردم در مشارکت شهروندی مؤثر باشند، البته این مشارکت زمانی رخ میدهد که مشارکت مردم را تسهیل کنیم.

وی ابراز کرد: یکی از مواردی که میتواند مردم را ترغیب و تشویق به مشارکت در مدیریت شهری کند موضوع توسعه فضاهای فناوری اطلاعات و ارتباطات و تعریف نرم افزارهای مختلف است.

شهردار همدان با بیان اینکه سازمان اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است، عنوان کرد: با اقدامات انجام شده عوارض نوسازی به صورت برخط محاسبه میشود و با رونمایی از این سامانه کاغذ هم حذف میشود که از لحاظ زیست محیطی هم مهم است.

صوفی ادامه داد: فرد میتواند با تلفن همراه نیز وارد این سامانه شود و عوارض خود را پرداخت کند.

وی بیان کرد: سامانه محاسباتی املاک هم بسیار کارگشا بوده و همیشه مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که با رونمایی از آن از برخی کارهای سلیقهای و ایجاد فساد جلوگیری میکند و کار تسهیل میشود.

صوفی با بیان اینکه سال آینده نیز از نرم افزار شهرسازی رونمایی میشود، تصریح کرد: با رونمایی از آن صدور پروانه ساختمان که یکی از درخواستهای مردم است تسهیل میشود که یکی از دغدغههای مردم و شهروندان تسهیل در امور شهری است.

وی با تأکید بر اینکه از فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان در خواست کردیم که این کار به طور جد پیگیری شود، ابراز کرد: در سال آینده به طور قطع از سامانه شهر سازی رونمایی خواهیم کرد.

صوفی تأکید کرد: ایجاد رضایت مندی برای شهروندان یکی از وظایف اصلی ما بوده که توسعه دولت الکترونیک در همین راستا انجام میشود.

شهردار همدان از رسانهها خواست تا در معرفی این سامانه اطلاع رسانی کنند، اظهار کرد: اطلاع رسانی در این خصوص میتواند در بالا بردن مشارکت شهروندان تأثیر گذار باشد.

معاون مالی و اقتصادی شهردار همدان هم در این جلسه با بیان اینکه با رونمایی از این سامانهها، هر لحظه و هر روز میتوان وارد سامانه شد و خدمات گرفت، بیان کرد: نگاه مدیریت شهری در راستای الکترونیک یک رویکرد مثبت است.

مهدی مجیدی با تأکید بر اینکه فیبر نوری میتواند در درآمد پایدار شهری مؤثر باشد، ابراز کرد: اجرای فیبر نوری برای اولین بار در کشور اتفاق افتاد و با تهاتر انجام شد که همه مناطق و مراکز به فیبر نوری مجهز شده و میتوان از آن در راستای ایجاد درآمد پایدار استفاده کرد.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان نیز در این جلسه اظهار کرد: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از سازمانهای وابسته به شهرداری است که تشکیل این سازمان از سال 1383 در دستور کار شهرداری قرار گرفت و پس از طی مراحل قانونی از اوایل سال 1384 شروع به فعالیت کرد.

رضا عسگری ادامه داد: این سازمان به منظور امور سیاستگذاری، برنامهریزی،کنترل، نظارت در حوزه فناوری اطلاعات و انجام بخشی از وظایف شهرداری که با توجه به ماهیت آن وظایف، قابل انجام در ستاد شهرداری یا منطقه نیست ایجاد شده است.

وی با اشاره به واحدهای زیر مجموعه شامل توسعه و نگهداشت نرم افزار، پشتیبانی و نگهداری، تولید و توسعه پرتال، توسعه و نگهداشت شبکه، آمار و اطلاعات، سامانههای اطلاعاتی جغرافیایی جی.آی.اس و طرح و برنامه، بیان کرد: اهداف ما در سازمان شامل تکریم و تسهیل امور شهروندان، روان سازی فرآیندهای معمول شهرداری، ایجاد بستر مناسب و مطمئن در حوزه فناوری اطلاعات به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهرداری و شهروندان است.

این مسؤول اظهار کرد: کادر فنی این سازمان شامل 7 نفر و کادر اداری و خدماتی شامل 5 نفر است.

عسگری به اقدامات سال 1396 نیز اشاره و بیان کرد: تولید سامانه اعلام خودکار عوارض محاسباتی و معاملاتی املاک، اصلاح و ارتقا سامانه عوارض نوسازی مبتنی با سامانه فوق، اصلاح و ارتقا سامانه نرم افزاری کمیسیون ماده صد، اصلاح و ارتقا سامانه نرم افزار آرشیوالکترونیک، اصلاح و ارتقا سامانه شهرسازی، باز طراحی پرتال معاونتها و سازمان مطابق با ساختار جدید، تولید سامانه برخط در خواست اصلاح اطلاعات مالکان، توسعه شبکه فیبر نوری و اتصال ساختمانهای شهرداری، راهاندازی پرتال اداره رفاه و خدمات عمومی شهرداری، تشکیل واحد امنیت و اطلاعات شبکه، آموزش کارشناسان مناطق، برگزاری جلسات هم اندیشی، بازدید از شرکت بخش خصوصی، دعوت از شرکت بومی فعال در حوزه فناوری اطلاعات، همکاری با مرکز مطالعات و پژوهش شهرداری، پشتیبانی سامانه پرداخت الکترونیک، بازدید و بررسی دفاتر خدمات الکترونیک، رایزنی با بنیاد تعاون ناجا به منظور جلب مشارکت پلیس، انجام امور رفاهی کارکنان و... از جمله اقدامات است.

وی در ادامه به سامانه برخط محاسبه و صدور قبض عوارض نوسازی اشاره داشت و گفت: با اجرای این نرم افزار تمام محاسبات به صورت برخط انجام میشود و قبض زودتر به دست شهروندان میرسد.

این مسؤول با تأکید بر اینکه شهروندان به راحتی و از طریق این سامانه میتوانند اقدام کنند، عنوان کرد: با ورود به پرتال شهرداری همدان و با وارد کردن شماره شناسنامه ملک و کد امنیتی وارد سامانه میشوند و اطلاعات پرونده را مشاهده و قبض نوسازی نشان داده میشود که در قسمت پرداخت میتوانند عوارض خود را پرداخت کنند.

عسگری به امتیاز این سامانه اشاره و بیان کرد: با رونمایی از این سامانه دیگر شهروندان نیاز به مراجعه حضوری به شهرداری ندارند که نتیجه آن کاهش ترافیک و تسهیل در امور شهروندان است.

وی در ادامه به سامانه اعلام خودکار ارزش محاسباتی و معاملاتی املاک هم اشاره و ابراز کرد: این سامانه مبتنی بر جی.آی. اس است و با انجام آن دیگر خطاهایی که در محاسبه دستی وجود داشت از بین میرود.

این مسؤول ابراز کرد: شماره محله و ارزش محاسباتی ملک در این سامانه مشخص میشود.

عسگری به اصلاح اطلاعات مالکان نیز اشاره کرد و گفت: برای این کار هم سامانهای در نظر گرفتیم که اطلاعات وارد آن میشود.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶ کاربران آنلاین :
۱۱۶,۱۴۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
فناوری اطلاعات شهرداری تهران
فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان
فناوری اطلاعات شهرداری تبریز
فناوری اطلاعات شهرداری مشهد
 
لینک های مرتبط
شورای اسلامی شهر همدان
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
معاونت برنامه ریزی و توسعه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
آموزش شهروندی
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان