Mon July 16, 2018   |   دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
رضا عسکري
سرپرست سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات
     مناقصه، مزایده، فراخوان
شناسايي پيمانکاران واجد شرایط در زمينه ممیزی املاک تجاری
شناسايي پيمانکاران در زمينه عمليات برداشت مختصات دقيق ابعاد و عوارض سطح معابر شهر همدان
تامين نيروي انساني قسمتی از پروژه جی آی اس و تنظیف ساختمان اداری سازمان
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/١٩ تعداد بازدیـد : ٩   بازگشت
 
 
 سامانه 137 دغدغه مندي شهرداري نسبت به مطالبات مردمي

 

 

روابط عمومي سازمان فاوا :

مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري همدان به همراه کارشناسان سازمان فاوا با حضور در سامانه مديريت شهرداري همدان مرکز 137 و بازديد از بخشهاي مختلف اين مرکز گفت: تقويت سامانه 137 توسط شهرداري سبب رشد مردم سالاري، مشارکت مردمي و مالکيت مردم در شهرخواهد شد.

عسکري با اشاره به اهميت توجه به سامانه 137 شهرداري اظهار کرد: 137 يک سامانه بسيار مهم و حياتي در ارتقاي اعتماد، همدلي و مشارکت شهروندان در مديريت شهري است.

عسکري با بيان اينکه اقدامات اين سامانه سبب آگاهي به نيازها، مسائل و مشکلات شهري از زبان مردم شده و رشد و پيشرفت شهر و مرتفع کردن مشکلات را به همراه دارد، گفت: با وجود چنين سامانهاي مردم خود را مالک شهر ميدانند و از سويي ديگر مسؤولان از مطالبات مردم آگاه ميشوند، بدون اينکه هزينهاي بدهند.

وي خاطرنشان کرد: از جمله الزامات تقويت اين سامانه از سويي پاسخگويي به موقع، به روز و هوشمندانه نسبت به نيازها و تقاضاهاي شهروندان نياز دارد و از سوي ديگر توجه ويژه به نيروي انساني فعال در اين مرکز از حيث تجربه، تخصص، خبرگي، مهارتهاي ارتباطي، تسلط بر برنامهها در موضوعات شهري را ميطلبد.

وي عنوان کرد: تقويت اين سامانه در کليه سطوح نشانه دغدغه نسبت به مطالبات مردم از سوي شهرداري است که اين حس پاسخگويي شهرداري به مردم ميتواند معياري براي ارزيابي مديران شود.

وي با اشاره به اينکه يکي از متداولترين معيارها براي ارزيابي مردم سالاري، پاسخگويي عمومي است خاطر نشان کرد: شهردار همدان با تقويت اين مرکز حس مسؤوليت و مردم سالاري ديني را تقويت خواهد کرد.

در ادامه مدير سامانه مديريت شهري شهرداري همدان از روند فعاليت مرکز 137 همدان در ماههاي گذشته با فراخوان از شرکتهاي استاني در حوزه نرم افزاري خبر داد و گفت: بعد از حضور 1 شرکت استاني و 5 شرکت از سطح کشوري مراحل خريد سامانه در کميسيون معاملات شهرداري همدان مطرح شد و پس از نهايي شدن قرارداد و طي مراحل قانوني، مراحل بومي سازي آن در حال انجام است.

محمد گلشن اظهار کرد: پس از بازديدهاي مختلف از سامانههاي مشابه در کلان شهرهاي کشور و بررسي نقاط قوت و ضعف آنها، سعي شده در سامانه مديريت شهري شهرداري همدان به نحوي عمل شود که بالاترين سطح رضايت مندي در شهروندان ايجاد شود. از اينرو در مرحله اول بيش از 900 نوع خدمت در قالب 604 نفر از کارکنان شهرداري همدان شناسايي شد که در فاز اول بعد از افتتاحيه مرکز 137،500 خدمت در قالب 200 نفر از مديران و کارشناسان شهرداري در قالب اين سامانه قرار خواهند گرفت و پاسخگوي مطالبات شهروندان خواهند بود.

وي از تفاوت اصلي شيوه جديد با فعاليتهاي مشابه قديمي زمان بندي انجام کار توسط شهرداري و پاسخ آن به شهروند را يادآور شد و گفت: در اين سامانه براي به نتيجه رساندن درخواست شهروند نسبت به نوع درخواست، برنامه زماني در نظر گرفته ميشود و به شخص يا سازمان مربوط اعلام ميشود و پس از اجرايي و عملياتي شدن درخواست به شهروندان اطلاع داده ميشود و ميزان رضايت آنها از انجام کار گرفته خواهد شد. در صورتي که شهروند از نحوه انجام کار رضايت نداشته باشد مجدد درخواست وي به مسؤول کار ارجاع و تا زمان حصول تأييد شهروند کار پيگيري ويژه خواهد شد.

وي بيان کرد: در راستاي آشنايي پرسنل محترم شهرداري همدان با سامانه و نحوه گردش کار و انجام امور محوله به معاونت ها،مناطق و سازمانهاي شهرداري جلسات متعدد و آموزشهاي لازم و ابتدايي انجام شده و پس از افتتاح مرکز نيز اين آموزشها و جلسات توجيهي ادامه خواهد داشت.

گلشن ضمن تشکر از حمايتهاي اعضاي شوراي شهر و شخص شهردار همدان در راهاندازي رسمي اين مرکزگفت: درجهت مشارکت هر چه بهتر شهروندان از معتمدان و افراد هميار شهرداري از محلات سطح شهر دعوت شده تا از نزديک در جريان فعاليتهاي سامانه 137 قرار بگيرند و از نقطه نظرات آنها در ارائه خدمات شايسته به شهروندان استفاده خواهد شد.

 

 
     
 
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٠ کاربران آنلاین :
۱۱۸,۵۳۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
فناوری اطلاعات شهرداری تهران
فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان
فناوری اطلاعات شهرداری تبریز
فناوری اطلاعات شهرداری مشهد
 
لینک های مرتبط
شورای اسلامی شهر همدان
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
معاونت برنامه ریزی و توسعه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
آموزش شهروندی
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان