Thu January 21, 2021   |   پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
سيامک سليمي
سرپرست سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات
     مناقصه، مزایده، فراخوان
شناسايي پيمانکار تهيه، ويژه سازي، آموزش و استقرار سامانه داده هاي مکاني فضايي
شناسايي پيمانکار جهت تهيه، ويژه سازي، آموزش و استقرار سامانه آژانس هاي اداري
شناسايي پيمانکار جهت تهيه، ويژه سازي، آموزش و استقرار سامانه آژانس هاي اداري
شناسايي پيمانکاران واجد شرایط در زمينه ممیزی املاک تجاری
شناسايي پيمانکاران در زمينه عمليات برداشت مختصات دقيق ابعاد و عوارض سطح معابر شهر همدان
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٢/٢٣ تعداد بازدیـد : ٩۵   بازگشت
 
 
 


شهردار همدان خبر داد:


راه‌اندازی سامانه اطلاعات مکانی شهر

 

 

 

شهردار همدان از راهاندازی سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی در شهرداری همدان خبر داد.

 امروزه توجه ویژه به عدم استفاده از سامانههای نرمافزاری مالکانه و غربی غیرایمن بسیار ضروری است و موفقیت سازمانها در گرو جمعآوری و به روزرسانی نظاممند دادهها، تحلیل آنها و برنامهریزی دقیق ممکن است و از سوی دیگر دادهها و اطلاعات مکانی از مهمترین و زیرساختیترین نوع از دادهها، جهت برنامهریزی کلان و سازمانی است که در همین راستا سامانه «زیرساخت اطلاعات مکانی»(SDI) در دنیای فناورانه امروز نقش بسـزائی در رشـد و توسـعه پایدار شهرها و بالابردن بهرهوری سازمانها به ویژه دستگاههای خدمات رسان ایفا میکند.

از ابتدای دوره مدیریت عباس صوفی شهردار همدان شاهد توجه بیش از پیش به مباحث و موضوعات فناورانه در حوزههای مختلف مدیریت شهری در راستای تسهیل امور، نظاممند شدن امور سازمان و خدمات رسانی بهتر به مردم با هدف رضایتمندی عمومی هستیم که در همین راستا روز گذشته قرارداد اجرای سامانه «زیرساخت اطلاعات مکانی» (SDI) به عنوان یکی از ضروریترین موضوعات در حوزه فناوری در شهرداری همدان به امضا رسید.

شهردار همدان در آیین امضای قرارداد این سامانه اظهار کرد: تحقق شهر هوشمند نیازمند استفاده از ظرفیتهای فناوریهای نوین در عرصههای مختلف است که مدیریت شهری همدان در دو سال اخیر به این موضوع توجه ویژهای داشته است و معتقدم باید از ظرفیتهای این حوزه به نحو مطلوب بهره برد.

عباس صوفی بیان کرد: خدمات شهری باید به صورت روزانه و برخط در دسترس عموم و کارشناسان حوزهها قرار گیرد و با بارگذاری و تحلیل روزانه اقدامات و فعالیتها شاهد افزایش بهره وری در اداره و اجرای امور باشیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه رویکرد تعاملی در بدنه مدیریت شهری برای پیشبرد اهداف فناورانه مهیا است، افزود: اجرای سامانه «زیرساخت اطلاعات مکانی» به عنوان یکی از فناوریهای نوین از ملزومات مهم و اثرگذار در اداره شهرها است که شهرداری همدان نیز به این حوزه نگاه ویژهای دارد و طبق بررسیها و کارشناسیهای صورت گرفته درصدد هستیم برای اولین بار در کشور، دادههای حوزه فضای سبز را در این سامانه بارگذاری کنیم و از قابلیتها و نتایج مثبت آن به نحو مطلوب بهره مند شویم و سطح کمی و کیف خدمات و همچنین میزان رضایتمندی عمومی را ارتقا دهیم.

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز در این باره گفت: تحقق زیرساختهای فناورانه در شهرداری همدان ضروری است چرا که لایههای مختلف مدیریت شهری را در بر میگیرد و بایستی به صورت برخط و برون خط خدمات را از این حوزه دریافت کنیم.

وحید علی ضمیر با بیان اینکه سامانه «زیرساخت اطلاعات مکانی» قابلیت زیادی برای شهروندان و کارشناسان دارد، افزود: با تأکید شهردار همدان مطالعات اجرای این سامانه از سال 97 شروع شد که در حوزه خدمات شهری و سازمانهای زیر مجموعه میتوان با دسته بندی و بارگذاری دادهها در این سامانه و تحلیل آنها و دریافت اطلاعات طبقه بندی شده توسط کارشناسان در جهت ارتقای کمی و کیفی خدمات رسانی بهره برد.

وی ضمن تشریح قابلیتها و مزایای این سامانه، تصریح کرد: در حوزههای فضای سبز، مدیریت بحران، مبلمان شهری، وضعیت آسفالت معابر، ساماندهی مشاغل شهری، زیبا سازی و... میتوان از قابلیتهای این سامانه به نحو مطلوب استفاده کرد که بر اساس اطلاعات دریافتی این سامانه تنها در تعداد محدودی از شهرها استفاده شده است و شهرداری همدان جزء نخستین کلانشهرهای کشور به شمار میرود که این سامانه را راهاندازی خواهد کرد.

معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار همدان نیز استفاده از این سامانه را ضروری برشمرد و گفت: رویکرد شهردار همدان در حوزه فناوری بسیار مثبت است و طی سالهای اخیر در تهیه و تدوین بودجه نیز به حوزه فناوری نگاه ویژهای شده است که نتایج مثبتی را رقم زده است.

مرتضی حضرت زاده این سامانه را تکمیل کننده سامانه جی آی اس شهرداری همدان دانست و گفت: حوزه خدمات شهری بخش قابل توجه خدمات رسانی مدیریت شهری را در بر میگیرد که این سامانه میتواند در بهبود وضعیت خدمات دهی به مردم مؤثر باشد، چرا که یکی از دغدغههای مهم در حوزههای مختلف، قدرت تصمیم گیری و تحلیل دادهها است که این سامانه این فرصت را برای مدیران فراهم میکند تا عملکرد بهتری را از خود نشان دهند.

وی تصریح کرد: با استفاده از این سامانه در پیشبینی بودجه و همچنین بودجه ریزی عملیاتی اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد و کاهش هزینهها و اجرای تصمیمات کارشناسی شده را شاهد خواهیم بود.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان نیز در این جلسه گفت: امروزه ورود مدیریت شهری به حوزه فناوری انکارناپذیر است چرا که توسعه شهرها و ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات در گرو تحلیل دادهها و اتخاذ تصمیمات کارشناسی و طبقه بندی شده است که این موارد ضرورت استفاده از سامانهها و فناوریهای نوین در حوزههای مختلف را بیش از پیش تبیین میکند که خوشبختانه شهردار همدان نسبت به این موضوع دغدغه مند است و این ادامه کار را راحتتر میکند.

سیامک سلیمی افزود: بستر سامانه «زیرساخت اطلاعات مکانی» بیش از 200 لایه جی آی اس را در اختیار شهروندان قرار خواهد داد و کمک شایانی در تحلیل دادهها در حوزههای مختلف رقم میزند تا در مرحله اجرا و عملیاتی شدن، شاهد خدمات رسانی بهتر و شایسته به شهروندان باشیم.

مجری اجرای این سامانه نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: رویکرد مثبت مدیریت شهری همدان در اجرای سامانههای نوین در مباحث شهری شایسته تقدیر است و انتظارات معقولی را از سوی شهرداری همدان در این حوزه شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت دانشبنیان سافا بیان کرد: ابزار، اطلاعات و نیروی انسانی سه عامل اصلی برای اجرای دقیق این پروژه است که خوشبختانه شهرداری همدان در این زمینه موفق عمل کرده است و در سرعت بخشیدن به اجرا و دست یابی به اهداف مورد نظر بستر مناسبی را فراهم کرده است.

احسان فرشادی افزود: سامانه «زیرساخت اطلاعات مکانی» یکی از دستاوردهای نوین این شرکت دانش بنیان است که پیش از این در شهرداریهای تبریز، سمنان، کرمانشاه، اهواز، کاشان و همچنین شرکت آبفای استان همدان و برخی دیگر از شرکتهای خدمات رسان کشور اجرا شده است و موفقیتهای خوبی را رقم زده و رضایتمندی نیز به همراه داشته است.

در ادامه این جلسه تعدادی از مدیران سازمانهای مجموعه مدیریت شهری همدان به بیان نیازها، درخواستها و مشکلات موجود در حوزه کاری خود پرداختند و اجرای دقیق این سامانه را در پیشبرد اهداف مورد نظر سازمان ضروری دانستند.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۱۹۴,۰۳۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
فناوری اطلاعات شهرداری تهران
فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان
فناوری اطلاعات شهرداری تبریز
فناوری اطلاعات شهرداری مشهد
 
لینک های مرتبط
شورای اسلامی شهر همدان
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
معاونت برنامه ریزی و توسعه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
آموزش شهروندی
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان