Thu May 6, 2021   |   پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
سيامک سليمي
رئيس سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات
     مناقصه، مزایده، فراخوان
تهيه، ويژه سازي، آموزش و استقرار سامانه آموزش منابع انساني
شناسايي پيمانکار تهيه، ويژه سازي، آموزش و استقرار سامانه داده هاي مکاني فضايي
شناسايي پيمانکار جهت تهيه، ويژه سازي، آموزش و استقرار سامانه آژانس هاي اداري
شناسايي پيمانکار جهت تهيه، ويژه سازي، آموزش و استقرار سامانه آژانس هاي اداري
شناسايي پيمانکاران واجد شرایط در زمينه ممیزی املاک تجاری
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/١٢/٠٢ تعداد بازدیـد : ٩٩   بازگشت
 
 
 


در راستای شفاف‌سازی و تحقق شهر هوشمند صورت گرفت


رونمایی از سامانه اطلاعات مکانی شهرداری همدان

 

 

 

شهردار همدان در آیین رونمایی از سامانه اطلاعات مکانی (SDI) اظهار کرد: با همکاری مجموعه شهرداری در راستای رسیدن به شهر هوشمند در حرکت هستیم.

عصر چهارشنبه سامانه اطلاعات مکانی (SDI) شهرداری همدان در تالار همایشهای قرآنی و بین المللی شهر همدان افتتاح شد.

عباس صوفی در این آیین با اشاره به اهداف شهرداری که همه آن در راستای بهبود کیفیت خدمات رسانی به شهروندان است گفت: شهرداری برای ارایه خدمات بهتر و بیشتر به مردم در تلاش است.

وی همچنین با اظهار خرسندی از راهاندازی سامانه جامع اطلاعات مکانی افزود: کلید این کار اثربخش از معاونت خدمات شهری خورده و سایر معاونتها با آن همراه شدند تا اقدامات بسیار شایستهای برای خدمت به مردم انجام شود و مردم نیز باید بدانند ما حافظ منافع مردم هستیم.

شهردار همدان خاطرنشان کرد: مهم است بتوانیم در دنیای فناوری اطلاعات از حوزههای مختلف به اهداف بلند خود که استفاده از همه امکانات برای رفع نیازهای مردم است برسیم.

صوفی همچنین تصریح کرد: سامانه فیبر نوری همدان نیز وارد مناقصه میشود که این به معنای ایجاد زیرساخت لازم برای رسیدن به شهر هوشمند است.

شهردار همدان گفت: امیدواریم روزی برسد که ما به معنای واقعی دارای شهر هوشمند باشیم و این امر با تفکر جوان مدیران شهرداری محقق خواهد شد.

بادامی نجات: با آماده سازی بستر مناسب از سوی شهرداری زمینه الکترونیکی شدن شهر پیشروی مناسب خواهد داشت

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز   در آیین رونمایی از سامانه جامع اطلاعات مکانی گفت: اقداماتی که در حوزه فناوری اتفاق افتاده در خدمت مدیریت شهری است و امروز نیازی که در حوزه شهر احساس می شود  الکترونیکی کردن و هوشمند سازی است که باید به آن توجه شود.

حمید بادامی نجات  تصریح کرد: رونمایی از این سامانه به همه مدیران شهری کمک میکند  که گاهی تصمیمی که گرفته می شود   که نمیدانیم آن تصمیم نیاز بوده است یا نه با طبقه بندی نیاز ها به تصمیم درست در مورد ضرورت امور برسیم.

بادامی نجات افزود: اکنون فصل بودجه است و ما نمیدانیم کدام منطقه به چه بودجه ای نیاز دارد که با این سامانه مشخص میشود اطلاعات منطقه چگونه است و نیاز منطقه با برنامه ریزی انجام شده برطرف خواهد شد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: برخی از این اتفاقا ت از هزار توضیح بالاتر بوده و خود ِکار توضیح کار است و همچنین  امروز نیاز جامعه به سمت هوشمندسازی رفته است و با تکمیل نرم افزار مدیریت یک پارچه شهری می تواند فرایند را تکمیل کند.

 وی افزود : موضوع بعدی  کیف پول شهروندی است  که باید این کارت ها یکپارچه شود و با همکاری شرکت های دانش بنیان و بستری که شما فراهم کرده اید زمینه الکترونیکی شدن شهر پیشروی مناسب خواهد داشت.

علی ضمیر: همدان بعد از تهران دومین شهر بهره مند از سامانه جامع اطلاعات مکانی

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز در ادامه افزود : اجرای سامانه جامع اطلاعات مکانی   در معاونت خدمات شهری مطرح شد که این مهم   یکی از لازمه  های مدیریت شهری  است و استفاده از این سامانه لازم بود.

وحید علی ضمیر عنوان کرد:  در همدان با همکاری سازمان فناوری اطلاعات، به جایی رسیده ایم که بعد از تهران امکان استفاده از سامانه جامع اطلاعات مکانی را داریم.

وی افزود:   این گام بزرگی که توسط شهرداری همدان در جهت بهره برداری این سامانه برداشته شد اقدام شایسته و قابل ستایشی است.

وی با بیان اینکه اکنون ۲۷ لایه  در این سامانه تعریف و واگذاری شده و تمام کاربران امکان استفاده از این سامانه را دارند گفت: بهره برداری از این سامانه افتخار معاونت خدمات شهری بوده و این کار با همکاری همه اجزای شهرداری همدان انجام شد و بهره برداری از این سامانه قدم بزرگی در رسیدن به شهر هوشمند است.

سلیمی: مهمترین ویژگی سامانه اطلاعات مکانی امکان اتصال و بازدید عموم شهروندان در راستای شفافسازی است

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان هم از راهاندازی سامانه جامع اطلاعات مکانی خبر داد و گفت: در سالهای اخیر نقش فناوری اطلاعات در زندگی بیش از پیش اهمیت یافته، مدیریت شهری به دلیل ابعاد گسترده و حجم اطلاعات مورد نیاز برای مدیریت و برنامهریزی در شهرها نیازمند استفاده از ساختارهای فناورانه و هوشمند است.

سیامک سلیمی در ادامه خاطرنشان کرد: زیرساخت اطلاعات مکانی از جمله ساختارهای فناورانهای است که در سالهای اخیر در مدیریت و برنامهریزی اطلاعات مکان محور در شهرها به ویژه کلانشهرها مورد توجه قرار گرفته است.

وی همچنین تصریح کرد: اطلاعات مکانمحور به واسطه فراهمسازی ادراک دقیقتر و سریعتر از محیط بسیار با اهمیت است بنابراین نمایش اطلاعات بر پایه مکان با ارائه تحلیلهای مکانی در مدیریت شهری امروزه از نیازهای برنامه ریزان و مدیران شهری است.

سلیمی با بیان اینکه ویژگی بارز زیرساخت اطلاعات مکانی امکان اشتراک لایههای مختلف اطلاعات مکانی در میان طیف کاربران و تصمیم گیران است گفت: استفاده هم زمان از اطلاعات مکانی مشترک منجر به تسریع در تصمیمات برنامهریزی و انجام دقیق امور روزانه میشود و وظایف مدیریت شهری در کشور ما در طیف وسیعی از ادارات و دستگاههای اجرایی مختلف تقسیم شده است و هرکدام ارائه دهنده نوعی از خدمات شهری هستند.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان افزود: در سالهای اخیر شهرداری همدان در راستای توسعه اطلاعات مکانی اقدام به جمع آوری اطلاعات مختلف کرده است و با هدف بهره مندی از اطلاعات مکانی سامانه WEBGIS را راهاندازی کرده که هم اکنون در مناطق و واحدهای مختلف شهرداری قادر به ارائه خدمات است.

سلیمی با اشاره به قابلیتهای این سامانه اظهار کرد: امکان توسعه لایههای اطلاعات مکانی، امکان ویرایش برخط اطلاعات، ارائه انواع گزارشات توصیفی و مکانی، ارائه گزارشات ویژه و دورهای به مدیران، قابلیت مدل سازی، تحلیل و فراتحلیل داده ها، ارائه ماژولهای کاربردی مانند مدیریت کاشت و نگهداری فضای سبز، ماژول ثبت حوادث و اتفاقات، ماژول برداشت و ثبت (ممیزی) اطلاعات مکانی، امکان مشاهده لایههای اطلاعات مکانی در گوشیهای هوشمند و غیره از قابلیتهای آن است.

وی ادامه داد: بدون شک مهمترین ویژگی این سامانه امکان اتصال و بازدید عموم شهروندان در راستای شفاف سازی است و این سامانه با حمایتهای شورای شهر و شهردار همدان به همت سازمان فناوری اطلاعات و معاونت خدمات شهری هم اکنون در شهرداری همدان راهاندازی شده و شهرداری همدان در نظر دارد به منظور تحقق شهر الکترونیک در توسعه آتی این سامانه و به منظور تسریع خدمات رسانی به شهروندان با همکاری سایر دستگاههای خدمات رسان امکان اتصال سایر دستگاههای خدماتی را نیز به این سامانه فراهم سازد.

 

 
     
 
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۲۱۷,۸۴۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
فناوری اطلاعات شهرداری تهران
فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان
فناوری اطلاعات شهرداری تبریز
فناوری اطلاعات شهرداری مشهد
 
لینک های مرتبط
شورای اسلامی شهر همدان
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
معاونت برنامه ریزی و توسعه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
آموزش شهروندی
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان