Thu May 6, 2021   |   پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
سيامک سليمي
رئيس سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات
     مناقصه، مزایده، فراخوان
تهيه، ويژه سازي، آموزش و استقرار سامانه آموزش منابع انساني
شناسايي پيمانکار تهيه، ويژه سازي، آموزش و استقرار سامانه داده هاي مکاني فضايي
شناسايي پيمانکار جهت تهيه، ويژه سازي، آموزش و استقرار سامانه آژانس هاي اداري
شناسايي پيمانکار جهت تهيه، ويژه سازي، آموزش و استقرار سامانه آژانس هاي اداري
شناسايي پيمانکاران واجد شرایط در زمينه ممیزی املاک تجاری
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/١٢/١٣ تعداد بازدیـد : ٧٧   بازگشت
 
 
 


با همت سازمان فاوا و سازمان آتش نشانی رقم خورد


برداشت مختصات مکانی شیرهای هیدرانت و انشعابات مربوطه با فن‌آوری نوین

 

 

سید صادق پورسینا در حاشیه برداشت مختصات مکانی شیرهای هیدرانت گفت: پیش از این بعضی از شیرها یا اتصالات مربوط به انشعابات خاص آتش نشانی تحت لایه‌های سطحی معابر در طول زمان مفقود یا مجهول مانده بود که با این امکان، دسترسی سریع و آسان در امدادرسانی فراهم خواهد شد.

پورسینا در ادامه با تقدیر از تلاش‌های سازمان فاوا در این راستا افزود: در مواقع فعالیت آتش نشانان در بحران‌ها و سوانح روی داده، لحظه‌ها و ثانیه‌ها سرنوشت ساز هستند چه بسا هر تلاشی که منتهی به ارائه خدمت سریع و آسان برای آتش نشانی بشود شایسته تقدیر و واجد ارزش ماندگار است.

وی همچنین نتیجه این هم افزایی‌های ارگانیک را افزایش ضریب ایمنی و خدمات دهی به شهروندان دانست و همراهی شهروندان در تلاش برای نگهداری از امکانات عمومی و توجه به توصیه‌های ایمنی را عامل بلامنازع در کاهش مخاطرات عنوان کرد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری همدان نیز در گفتگو با خبرنگار هگمتانه، از برداشت مختصات مکانی حرفه‌ای شیرآلات آتش نشانی با بهره گیری از برترین فناوری‌ها خبر داد و گفت: برای نخستین بار و در اقدامی شاخص، این سازمان امکان برداشت مختصات مکانی شیرهای هیدرانت و منهول‌های آب را با بهره گیری از به روزترین امکانات فراهم کرده است.

سیامک سلیمی تصریح کرد: این برداشت مختصات مکانی با احتمال خطای ناچیز در حدود شعاع 9 میلیمتری در زیر زمین لوله‌ها و اتصالات مربوط به سازمان آتش نشانی و خدمات شهری را شناسایی و به طور هم زمان روی نقشه سامانه اس دی آی (اطلاعات مکانی شهر) بارگذاری می‌کند تا در مواقع اضطراری امدادگران آتش نشانی بتوانند نقطه یابی به وسیله تلفن همراه هوشمند را در دسترس داشته باشند.

وی افزود: سازمان فاوا بیشترین تلاش خود را معطوف به گسترش خدمات فناورانه کرده تا امکان ارتقای سرعت و کیفیت خدمات شهری برای شهروندان فراهم شود.

 

برداشت دقیق عوارض و اطلاعات شهری

گفتنی است شهرداری همدان در راستای برداشت دقیق اطلاعات و عوارض شهری به فناوری‌های نوین و بسیار دقیق مجهز است. از جمله ضروریات مدیریت شهری استفاده از نقشه‌ها و لایه‌های اطلاعات مکانی دقیق است که در مسائل مختلف شهری می‌تواند راهگشای مدیریت شهری باشد. اگرچه در سالیان گذشته استفاده از دوربین‌های نقشه برداری و برداشت نقاط و عوارض شهری از توانمندی‌های شهرداری بوده و انجام امور جاری شهرداری را به صورت روزانه تحت پوشش داشته با این حال نیاز به برداشت سریع و بسیار دقیق برخی عوارض شهری اجتناب ناپذیر است. از این روی مدیریت شهری به کمک سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات اقدام به راه‌اندازی سیستم برداشت مختصات دقیق و آنلاین (Real-Time Kinematic (RTK)) نموده است، این سیستم با توجه به برخورداری از یک ایستگاه زمینی ثابت قابلیت اتصال آنلاین و هم زمان به چندین ماهواره را دارد و با افزایش دقت مورد نیاز می‌تواند عوارض شهری را با مختصات جهانی برداشت کند. همچنین این سیستم قادر است خروجی‌های متنوعی جهت استفاده از داده‌های برداشتی را فراهم سازد.

تحدید محدوده‌های شهری در ورودی‌های شهر همدان، برداشت عوارض مربوط به تاسیسات در پارک‌های فرامنطقه‌ای از جمله پروژه‌های مختلفی است که توسط این سیستم برداشت شده است. هم اکنون با همکاری سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان برداشت نقاط مربوط به شیرهای هیدرانت در حال انجام است، موقعیت دقیق شیرهای هیدرانت و دریچه‌های مربوط به آن از جمله اطلاعات حیاتی و حساس شهری در مأموریت‌های مربوط به امداد و نجات است

 
     
 
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵ کاربران آنلاین :
۲۱۷,۸۵۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
فناوری اطلاعات شهرداری تهران
فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان
فناوری اطلاعات شهرداری تبریز
فناوری اطلاعات شهرداری مشهد
 
لینک های مرتبط
شورای اسلامی شهر همدان
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
معاونت برنامه ریزی و توسعه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
آموزش شهروندی
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان